SENARAI CIO AKNS


Untuk carian sila tekan butang [CTRL] dan [F] serentak.

\
BIL ORGANISASI NAMA JAWATAN GAMBAR
1 KETUA CIO NEGERI SABAH PATRICK TAN SU TECK Timbalan Setiausaha Kerajaan Negeri (Pembangunan)
2 KEMENTERIAN BELIA DAN SUKAN MAS SYAZWAN DATUK MASOOD Penolong Setiausaha (Pengurusan)
3 KEMENTERIAN KERAJAAN TEMPATAN DAN PERUMAHAN WONG FOO TIN Timbalan Setiausaha Tetap/Pegawai Tadbir
4 KEMENTERIAN KEWANGAN FAUZIAH HJ BUSTAMAM Setiausaha Rendah
5 KEMENTERIAN PELANCONGAN KEBUDAYAAN & ALAM SEKITAR HJH. MARIAM OMAR MATUSIN Timbalan Setiausaha Tetap
6 KEMENTERIAN PEMBANGUNAN INFRASTRUKTUR NORLIJAH DANIN Timbalan Setiausaha Tetap KPLB
7 KEMENTERIAN PEMB. LUAR BANDAR AFTAR NURAJAT
8 KEMENTERIAN KESIHATAN DAN KESEJAHTERAAN RAKYAT WILDINAH BENJI Penolong Setiausaha Kanan
9 KEMENTERIAN PEMB PERINDUSTRIAN TSEU KEI YUE Pegawai Tadbir
10 KEMENTERIAN PELAJARAN DAN INOVASI MOIRA DAVID @SUSAN Timbalan Setiausaha Tetap
11 KEMENTERIAN PERTANIAN & INDUSTRI MAKANAN ADANAN ATIN@ADNAN
12 KEMENTERIAN UNDANG-UNDANG DAN HAL EHWAL ANAK NEGERI MOHD IKRAM AIDI Pegawai Tadbir
13 BAHAGIAN ISTIADAT DAN PROTOKOL ZURIANI JAMIN
14 BAHAGIAN KABINET DAN DASAR HAJIMIN MASLIN Ketua Penolong Pengarah
15 BAHAGIAN PENGURUSAN DAN KEWANGAN SUZNIE@DAYANG HJ. BALUS Pegawai Tadbir/ Penolong Setiausaha (Pembangunan)
16 INS. LATIHAN SEKTOR AWAM NEGERI SABAH (INSAN) FUNG JOHN Pegawai Tadbir
17 JABATAN AIR NEGERI SABAH SUHAIMI BIN ASBULLAH Ketua Pen Pengarah Bhgn NRW & Aset
18 JABATAN ARKIB NEGERI SABAH STEPHEN WONG ON PENG Penolong Ketua Seksyen Pusat Sumber
19 JABATAN BENDAHARI NEGERI MARY ANGELA SIPAUN Ketua Akauntan
20 JABATAN CETAK KERAJAAN ROLAND FRED PHAN Pembantu Penerbitan
21 JAB HAL EHWAL AGAMA ISLAM NEGERI SABAH (JHEAINS) ZURIAH HJ ZULKIFLI Timbalan Pengarah
22 JABATAN HAL EHWAL WANITA SABAH SAMAH AHMAD @ SALMAH
23 JABATAN HIDUPAN LIAR MOHD SOFFIAN ABU BAKAR
24 JABATAN KETUA MENTERI AGKU SAMSU PG MUBIN Penolong Pegawai Tadbir
25 JABATAN KERETAPI NEGERI SABAH JURIANAH JUTI
26 JABATAN KERJA RAYA ANDY FAIZAL SAHAPADIN Ketua Penolong Pengarah/ Jurutera Awam
27 JABATAN MUZIUM SABAH SU CHIN SIDIH Timbalan Pengarah
28 JABATAN PEGUAM BESAR NEGERI MOHD IKHWAN RAMLAN Pegawai Undang-Undang
29 JABATAN PELABUHAN DAN DERMAGA SABAH RAYMOND MURUS Ketua Bahagian Kejuruteraan
30 JABATAN PEMBANGUNAN PERINDUSTRIAN & PENYELIDIKAN TOMMIE PHILIP LAJAWAI Pegawai Hal Ehwal Ekonomi
31 JABATAN PEMBANGUNAN SUMBER MANUSIA ZAINUDDIN AMAN Pengarah
32 JABATAN PENGAIRAN DAN SALIRAN CHARLES YEO BOON POH Jurutera Awam
33 JABATAN PERANCANG BANDAR & WILAYAH
34 JABATAN PERHUTANAN SABAH INDRA PURWANDITA HERRY SUNJOTO Penolong Pemelihara Hutan
35 JABATAN PERIKANAN AZHAR KASSIM Timbalan Pengarah (II) & KB Akuakultur
36 JABATAN PERKHIDMATAN AWAM NEGERI SABAH MOHAMAD BIN OSUP Timbalan Pengarah (Pengurusan)
37 JABATAN PERKHIDMATAN VETERINAR NEGERI DR MARY JOSEPHINE S GOLINGAI Pegawai Veterinar
38 JABATAN PERKHIDMATAN KEBAJIKAN AM JAIS ASRI Ketua Penolong Pengarah
39 JABATAN PERKHIDMATAN KOMPUTER NEGERI NG CHAI CHEONG @ DANIEL
40 JABATAN PERLINDUNGAN ALAM SEKITAR DAISY ALOYSIUS
41 JABATAN PERTANIAN
42 JABATAN TANAH DAN UKUR BERNARD LIEW Ketua Penolong Pengarah (UKUR)
43 JABATAN HAL EHWAL ANAK NEGERI NURFAEZAH JAIM
44 PEJABAT AKHBAR & PENERBITAN JKM CAROLYN MAURICE Pegawai Penerbitan
45 PEJABAT DEWAN UNDANGAN NEGERI MOHD JAYREH JAYA
46 PEJABAT HAL EHWAL DALAM NEGERI DAN PENYELIDIKAN ROSLAN JUMAT Pegawai Tadbir
47 PEJABAT HASIL BUMI STEPHEN MOLIGAN Pegawai Geosains
48 PEJABAT MUFTI NEGERI SABAH MOHD. ARIFFIN ALI Ketua Bahagian Fatwa
49 PEJABAT PERHUBUNGAN NEGERI KUALA LUMPUR SABARIAH HJ. SAFFREE Pengarah
50 PEJABAT SETIAUSAHA KERAJAAN NEGERI (SKN) DG NOORASHIKIN ZULKEFLI KPSU/SKN
51 PEJABAT TIMBALAN SKN (PEMBANGUNAN) SAHARI ALIOMAR
52 PEJABAT TIMBALAN SKN (PENTADBIRAN) SARINAH SAID
53 PEJABAT YANG DIPERTUA NEGERI/ISTANA
54 SURUHANJAYA PERKHIDMATAN AWAM RUSNAH KUYUNG Pegawai Tadbir
55 UNIT PEMIMPIN PEMBANGUNAN MASYARAKAT ROJOLINA AEGIDIUS
56 UNIT PERANCANG EKONOMI NEGERI AZMI SALIM Timbalan Pengarah Sektral
57 PERPUSTAKAAN NEGERI SABAH MARIA SINTI Timbalan Pengarah Kanan (Perkhidmatan)
58 PEJABAT DAERAH BEAUFORT ABDUL KARIM AM ZAHARI Penolong Pegawai Daerah (Pentadbiran)
59 PEJABAT DAERAH BELURAN LEPRUS ESUVAS @ GISWA
60 PEJABAT DAERAH KECIL BANGGI AG. LAHAP AG. BAKAR @AG. SYAIRIN (HJ.) Penolong Pegawai Daerah
61 PEJABAT DAERAH KECIL KEMABONG DJAMILUDIN KAMARUDIN Penolong Pegawai Daerah
62 PEJABAT DAERAH KECIL MATUNGGONG FRANCIS CHONG
63 PEJABAT DAERAH KECIL MEMBAKUT AWANGKU RAIMY PG ABD RAHMAN Penolong Pegawai Daerah (Pentadbiran)
64 PEJABAT DAERAH KECIL MENUMBOK HUSIN NARION Penolong Pegawai Daerah
65 PEJABAT DAERAH KECIL PAGALUNGAN ROGER APPOLONIUS
66 PEJABAT DAERAH KECIL PAITAN JOLONING JOE MAJAMBU Penolong Pegawai Tadbir
67 PEJABAT DAERAH KECIL SOOK PAUL ISIDORE Penolong Pegawai Tadbir
68 PEJABAT DAERAH KECIL TAMPARULI JOSEPH BANGGUAN
69 PEJABAT DAERAH TELUPID JUNSIM RUMUNZING
70 PEJABAT DAERAH TUNGKU FIRUZ IDZUALDEEN @ BENETTY MOHD DZUL Pegawai Tadbir
71 PEJABAT DAERAH KENINGAU EDWARD BUNGSU Merinyu Bandaran
72 PEJABAT DAERAH KINABATANGAN BILIH LAKUM
73 PEJABAT DAERAH KOTA BELUD ABD WAHAB SIDEK
74 PEJABAT DAERAH KOTA MARUDU NAHALAN HJ MEDUNAH Penolong Pengarah
75 PEJABAT DAERAH KUALA PENYU JOHN ANGELO Penolong Pegawai Daerah (Pentadbiran)
76 PEJABAT DAERAH KUDAT ASDI@MOHD FAIZAL HUSSIN
77 PEJABAT DAERAH KUNAK MOHAMAD ABDILLAH Pegawai Tadbir
78 PEJABAT DAERAH LAHAD DATU JASLEE JAAFAR
79 PEJABAT DAERAH NABAWAN HASININ KIMSIN
80 PEJABAT DAERAH PAPAR AGKU JUNAIDI PG ISMAIL
81 PEJABAT DAERAH PENAMPANG JOHN TANDUYAH A JOY Penolong Pegawai Daerah (Pentadbiran)
82 PEJABAT DAERAH PITAS LEE CHUN KIAT
83 PEJABAT DAERAH PUTATAN FRANCIS STEPHEN Pegawai Tadbir
84 PEJABAT DAERAH RANAU YUESRI ISMAIL BIN YUSOF Penolong Pegawai Tadbir
85 PEJABAT DAERAH SEMPORNA MOKHTAR HUSSIN Penolong Pegawai Daerah
86 PEJABAT DAERAH SIPITANG MASAWI SALLEH Penolong Pegawai Daerah (Pentadbiran)
87 PEJABAT DAERAH TAMBUNAN HERRY AWIT Pembantu Tadbir
88 PEJABAT DAERAH TENOM MARTINUS LUNGGEH Pegawai Tadbir
89 PEJABAT DAERAH TONGOD WILLEY LAMPAKI Penolong Pegawai Tadbir
90 PEJABAT DAERAH TUARAN AWANG HJ MOHD YUSOFF Penolong Pegawai Penguatkuasa
91 PEJABAT DAERAH KALABAKAN JOUMAT HJ BISNIM Penolong Pegawai Tadbir
92 DEWAN BANDARAYA KOTA KINABALU NG PENG HONG @ DAVID NG Pegawai Teknologi Maklumat
93 MAJLIS PERBANDARAN SANDAKAN IRMAN TAJUDDIN Setiausaha Pembandaran
94 MAJLIS PERBANDARAN TAWAU ALI MOHAMMAD SAMAD Pegawai Teknologi Maklumat
95 LEMBAGA BANDARAN KUDAT JORIANA AGUN Penolong Pegawai
96 MAJLIS DAERAH BEAUFORT MOHD FAWZI ABDUL KADIR Pegawai Eksekutif
97 MAJLIS DAERAH BELURAN WALTER HERICKSON CHANG Penolong Pegawai Tadbir
98 MAJLIS DAERAH KENINGAU ALEXANDER GAYO GUMISI Jurutera
99 MAJLIS DAERAH KINABATANGAN NAZRI@SHAIKH NAZRI SHAIKH ESMAIL
100 MAJLIS DAERAH KOTA BELUD CHRISTOPHER WONG Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran
101 MAJLIS DAERAH KOTA MARUDU ABDUL SANI ARSAT Penolong Pegawai Tadbir
102 MAJLIS DAERAH KUALA PENYU MOHD AMIN MOHD NASSAR Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
103 MAJLIS DAERAH KUNAK EKXSAN BIN HJ MOHAMMAD Penolong Pegawai Eksekutif
104 MAJLIS DAERAH LAHAD DATU KAMARIAH HJ. ISMAIL Penolong Pegawai Tadbir
105 MAJLIS DAERAH NABAWAN RIZAL MAULAH Pegawai Eksekutif
106 MAJLIS DAERAH PAPAR ZAITON MUHAMMAD Penolong Pegawai Tadbir
107 MAJLIS DAERAH PENAMPANG TANG YANG MING Jurutera
108 MAJLIS DAERAH PITAS HUIL BINUA @ BENUA
109 MAJLIS DAERAH PUTATAN MOHD. SYADZREEL AMRI B. AZHAR Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran. Pegawai Kesihatan Persekitaran
110 MAJLIS DAERAH RANAU RAYNER ATIN Penolong Jurutera
111 MAJLIS DAERAH SEMPORNA MOHD NAZRI PINTAL Pegawai Eksekutif
112 MAJLIS DAERAH SIPITANG NOOR ELMIE BINTI MAIL Penolong Pegawai Eksekutif
113 MAJLIS DAERAH TAMBUNAN JUPIRIN HJ. RUHIMIN Pegawai Eksekutif
114 MAJLIS DAERAH TENOM JAIPING MINSU Pegawai Eksekutif
115 MAJLIS DAERAH TONGOD JOHANIS MUALAS Penolong Pegawai Eksekutif 1
116 MAJLIS DAERAH TUARAN YUNUS HJ. IDRIS Penolong Pegawai Tadbir
117 PENERBANGAN SABAH ALASTAIR FONG IT Eksekutif
118 PERBADANAN BAITULMAL NEGERI SABAH PUTRI HUSSNAIN HUSSAIN Penolong Pegawai Tadbir
119 SABAH CREDIT CORPORATION NELSON CHAN KIN REN
120 SABAH ENERGY CORPORATION MARK WARREN JOIMOL
121 SAHAM SABAH DINNIS PATRICK Penolong Pegawai Sistem
122 PERB PINJAMAN PEMBANGUNAN EKONOMI NEGERI SABAH AZRUL AHMAD Timbalan Pengurus Besar Kumpulan
123 SABAH ECONOMIC DEV AND INV AUTHORITY
124 YAYASAN SABAH JESSEL KAMIJAN Ketua Pegawai Maklumat (CIO)
125 YAYASAN USAHA MAJU ABDUL HAMID @HAMID BIN SANI
126 SABAH NET CHIN KAH YI Ketua Pegawai Operasi
127 KOPERASI KEMAJUAN PERIKANAN & NELAYAN SABAH CABRINI CHIA Timbalan Pengurus Besar
128 KOPERASI PEMBANGUNAN DESA DONY ENDIONG Pegawai Teknologi Maklumat
129 KOTA KINABALU INDUSTRIAL PARK SDN BHD (KKIP)
130 LEMBAGA INDUSTRI GETAH MOHD RIDUAN BIN JAMAIN Penolong Pegawai Tadbir
131 LEMBAGA KEBUDAYAAN NEGERI SABAH MASI MAKSUD Pengurus (Pengurus Kanan)
132 LEMBAGA KEMAJUAN PERHUTANAN NEGERI SABAH (SAFODA) DOLORES LIWAS Pegawai Tadbir II
133 LEMBAGA KEMAJUAN TANAH NEGERI SABAH JAHUFAR ALIUMAR
134 LEMBAGA PELABUHAN-PELABUHAN SABAH KHAIRI ALIAS @ GHAZALI Pengurus Korporat
135 LEMBAGA PELANCONGAN SABAH WALTER JOHN NASIP Perancangan & Pengurus IT
136 LEMBAGA PEMBANGUNAN PERUMAHAN & BANDAR SUHANIE MOLUKUN ABDULLAH @ STEPHANIE Pengurus Pentadbiran & Sumber Manusia (N52)
137 LEMBAGA PEMEGANG AMANAH TAMAN-TAMAN SABAH RIMI REPIN Pegawai Penyelidik
138 LEMBAGA SUKAN NEGERI SABAH MUHD. FIRDAUS KASSIM Pengurus Korporat
139 INSTITUT KAJIAN PEMBANGUNAN SABAH (IDS) ALI SUFFRI MOHD. JAFFAR Ketua Unit Teknologi Maklumat
140 MAJLIS UGAMA ISLAM SABAH JAINAL SULAI Pegawai Kewangan
141 PALM OIL INDUSTRIES CLUSTER (POIC) SABAH SDN. BHD. CLARICE BINGKASAN
142 KUMPULAN SAWIT KINABALU SDN BHD QUEK LIP KIE